31 marca 2026 roku odbył się w naszym przedszkolu LOGOPEDYCZNY KONKURS RECYTATORSKI - POTYCZKI JĘZYKOWE. Wzięły w nim udział dzieci ze starszych grup wiekowych, a laureatami zostali :
I miejsce: Szymon Mazurkiewcz
II miejsce: Oliwia Pustułka
III miejsce: Barbara Wróbel
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom.
14 kwietnia odbył się finał konkursu poetyckiego pt. "Witaj wiosno". Dzieci przygotowały wraz ze swoimi rodzicami wiersze dotyczące tematyki wiosennej. Laureatami zostali:
I miejsce: Matylda Szulik i Róża Krupa z grupy Motylki
II miejsce: Milena kołek grupa Jeżyki
III miejsce: Elżbieta Piątkowska grupa Motylki
Wyróżnienia: Grzegorz Kołek, Leon Zielonka grupa Jeżyki, Kaja Bojanowska grupa Żabki.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy zwycięzcom.
17 kwietnia 2026 roku odwiedził nas w przedszkolu niezwykły gość - MAGIK, który wraz ze swoją aststentką zaprezentował pokaz iluzji. Była to rozrywka pełna magii, śmiechu oraz wielu zaskoczeń.
23 kwietnia 2026 roku reprezentanci naszego Przedszkola - Nina Piksa, Zuzanna Przesór oraz Bruno Kulczyk z grupy 5 - latków "Biedronki", wzięli udział w Festiwalu Pięknej Mowy pt. "Łamijęzyczkowe przygody", który odbył się w Domu Zdrojowym MOK w Jastrzębiu Zdroju. Dzieci zostały przygotowane przez naszą Panią logopedę - Halinę Niemiec. Poziom konkursu był wysoki. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się bardzo dobrze. Serdecznie gratulujemy odwagi.
22 kwietnia 2026 roku odbył się Ekologiczny Pokaz Mody. Chętne dzieci zaprezentowały fantazyjne nakrycia głowy, wykonane z surowców wtórnych. Królowały plastikowe butelki, opakowania po jogurtach, a także kartony. Reprezentanci grup byli dopingowani przez swoich kolegów oraz Panie. Konkurs był podzielony na dwa etapy. W pierwszym wystąpiły dzieci z grup młodszych 3-4 latki, a w drugim dzieci starsze 5-6 latki. W grupie młodszej laureatami zostali:
I miejsce: Klara Siwczyk grupa Muchomorki
II miejsce: Jakub Hejna grupa Pszczółki
III miejsce: Marlena Pak grupa Pszczółki
Natomiast w grupie starszej:
I miejsce: Zuzanna Przesór grupa Biedronki
II miejsce: Mikołaj Sapok grupa Stokrotki
III miejsce: Adam Szczepaniak grupa Żabki
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za udział, rodzicom za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.
29 kwietnia 2026 roku odbyła się druga edycja wydarzenia pod hasłem "Kocham Cię Polsko", które przygotowały Pani Kasia i Pani Roksana. Dzieci z wszystkich grup wiekowych zaprezentowały występy artystyczne o tematyce patriotycznej, aby uczcić święto 1go i 3go Maja. Były śpiewy, tańce oraz uroczyste odśpiewanie hymnu Polski. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie z redakcji rybnikcom. pl. Każda grupa za zaangażowanie i wspaniały występ otrzymała pamiątkowy dyplom oraz grę memory o Polsce. Zabawa była bardzo udana.